• نوروز ۱۴۰۲ مبارک
  • حلول ماه مبارک رمضان را تبریک عرض می کنیم

 

روز پنجشنبه 30 اردیبهشت 1395 به همت گروه علوم پایه فرهنگستان علوم، برگزیدگان علوم پایه کشور، منتخب فرهنگستان علوم، معرفی و تجلیل شدند. بر این اساس از آقای مهندس محمدحسن نبوی به عنوان زمین شناس برجسته کشور، از آقای دکتر کاظم سید امامی به عنوان استاد برجسته زمین شناسی کشور، از آقای دکتر مجید سلیمانی دامنه به عنوان پژوهشگر جوان برجسته ریاضی کشور، از آقایان دکتر سیداکبر جعفری و دکتر عباس صابری به عنوان پژوهشگران جوان برجسته فیزیک کشور، و از آقای دکتر بهنام کشاورزی به عنوان پژوهشگر جوان برجسته زمین شناسی کشور، منتخب فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران در سال 1395 تقدیر شد.

در این مراسم که معاون پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دبیر فرهنگستان، رئیس و اعضای پیوسته، وابسته و همکاران مدعو گروه علوم پایه فرهنگستان علوم، استادان و اعضای هیأت علمی دانشگاه ها و پژوهشگاه ها و خانواده برگزیدگان حضور داشتند، ابتدا آقای دکتر مهدی گلشنی عضو پیوسته فرهنگستان علوم مصیبت درگذشت فرزند آقای دکتر یوسف ثبوتی را به ایشان و خانواده شان تسلیت گفت.

در ادامه آقای دکتر یوسف ثبوتی رئیس گروه علوم پایه فرهنگستان علوم ضمن تشکر از آقای دکتر گلشنی و حاضران و با تبریک ایام ولادت امام زمان (عج) در سخنانی با اشاره به کارهای برجسته علمی ابوریحان بیرونی، درخصوص دومین دوره معرفی پژوهشگران برجسته جوان در حوزه های علوم پایه کشور و همچنین تجلیل از استادان برجسته زمین شناسی کشور توسط فرهنگستان علوم توضیحاتی بیان کرد. استاد ثبوتی در بخش دیگری از سخنان خود تأکید کرد که باید قدردان تلاش های استادان و دانشمندان کشور بخصوص جوانان باشیم.

سپس آقای دکتر وحید احمدی معاون پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری سخنرانی کرد. ایشان ضمن تشکر از اقدام ارزشمند فرهنگستان جهت تجلیل از پژوهشگران جوان و استادان برجسته در حوزه های علوم پایه در سخنانی تأکید کرد که باید در نظام مدیریتی کشور و در جهت نیل به توسعه، به نقش پژوهش و پژوهشگر اهمیت بیشتر داده شود و در مجموعه بودجه ریزی کشور، بودجه پژوهش در اولویت قرار گیرد و برای پژوهش نقش سرمایه ای قائل شد. آقای دکتر احمدی در ادامه اشاره کرد که در دانشگاه ها هم باید مسئله پژوهش در اولویت قرار گیرد چرا که متاسفانه همین میزان بودجه اختصاص داده شده برای پژوهش نیز صرف پژوهش نمی شود.

در ادامه مراسم آقایان دکتر علی درویش زاده رئیس شاخه زمین شناسی، دکتر مگردیچ تومانیان رئیس شاخه ریاضی و دکتر محمدمهدی شیخ جباری رئیس شاخه فیزیک گروه علوم پایه فرهنگستان علوم توضیحات مختصری درخصوص روند انتخاب برگزیدگان ارائه کردند و پس از آن با حضور رئیس گروه علوم پایه فرهنگستان علوم، دبیر فرهنگستان علوم و معاون پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، لوح تقدیر و هدایایی به برگزیدگان اهداء شد. در پایان مراسم، منتخبان فرهنگستان علوم در سخنانی توضیحاتی در مورد فعالیت های علمی و پژوهشی خود  بیان کردند.

 

روابط عمومی فرهنگستان علوم

 

Nike Air Max 90

1000 کاراکتر باقی مانده


IMAGE گفتگوی ایسنا با دکتر محمد صال مصلحیان
اعتلای علوم پایه، گامی اساسی در مسیر توسعه
IMAGE گفتگوی ایسنا با دکتر مهدی گلشنی
در دنیای علم ما مشق نویس هستیم
IMAGE گفتگوی ایکنا با رضا داوری اردکانی
درد فلسفه مقدم بر علم فلسفه است
IMAGE گفتگوی فرهنگ امروز با دکتر رضا داوری اردکانی
درباره سایه، شعر و سیاست
IMAGE گفتگوی ایسنا با دکتر محمدرضا اسلامی
جهان اول کشوری است که در برابر همه سختی‌ها ایستاده است