• نوروز ۱۴۰۲ مبارک
  • حلول ماه مبارک رمضان را تبریک عرض می کنیم

 

اولین نشست یک روزه تخصصی کارگروه مدیریت پسماند از اتاق فکر تغییر اقلیم و محیط زیست فرهنگستان علوم در روز چهارشنبه 5 بهمن 1401 از ساعت 8:30 تا 14:30 در سالن ابوریحان بیرونی واقع در محل فرهنگستان علوم برگزار شد. این نشست که به موضوع تفکیک از مبدأ پسماند عادی اختصاص داشت با حضور سخنرانانی از دانشگاه‌های صنعتی شریف و تربیت مدرس و همچنین شهرداری مشهد، شیراز، اصفهان و تهران به صورت حضوری و برخط برگزار شد. محور سخنرانی های این نشست به معرفی کارگروه فنی مدیریت پسماند اتاق فکر تغییر اقلیم و محیط زیست فرهنگستان علوم، تجربیات تفکیک از مبدأ در شهرهای مختلف کشور، ارزیابی وضعیت جهان و منطقه در تفکیک از مبدأ، جمع بندی وضعیت پژوهش در حوزه تفکیک از مبدأ در کشور و نیز ارائه یک تجربه از تعامل غرفه‌داران (غرفه‌های تفکیک از مبدأ) با شهروندان بود.

در انتهای نشست بعد از پرسش و پاسخ، سخنرانان و اعضای کارگروه و حاضران به گفت و گو و تبادل نظر حول محورهای نشست پرداختند. در بین شرکت کنندگان این نشست کارشناسانی از دبیرخانه کلان‌شهرها، سازمان شهرداری ها و دهیاری ها، سازمان مدیریت پسماند، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، معاونت پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش، اتاق بازرگانی ، مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی و نیز دانشجویان و علاقه‌مندان حضور داشتند.

دومین نشست تخصصی کارگروه فنی مدیریت پسماند اتاق فکر فرهنگستان با محوریت ابعاد اجتماعی و اقتصادی تفکیک از مبدأ پسماندهای شهری در اردیبهشت ماه 1402 برگزار خواهد شد.

 

ایسنا: تلاش فرهنگستان علوم برای ارائه راهکارهای اجرایی تفکیک پسماند از مبدا

علاقه ۴۰ درصدی مردم به تفکیک پسماند بدون دریافت پاداش/لزوم توجه به آموزش‌های عمومی

جمع آوری هوشمند ۲ هزار بطری در دانشگاه تربیت‌مدرس با دستگاه ایران‌ساخت

جمع‌آوری هوشمند پسماندهای خشک در مشهد با مشارکت فناوران

دستاوردهای اجرای طرح تفکیک پسماند از مبدا در شیراز

 

 

1000 کاراکتر باقی مانده


IMAGE گفتگوی ایسنا با دکتر محمد صال مصلحیان
اعتلای علوم پایه، گامی اساسی در مسیر توسعه
IMAGE گفتگوی ایسنا با دکتر مهدی گلشنی
در دنیای علم ما مشق نویس هستیم
IMAGE گفتگوی ایکنا با رضا داوری اردکانی
درد فلسفه مقدم بر علم فلسفه است
IMAGE گفتگوی فرهنگ امروز با دکتر رضا داوری اردکانی
درباره سایه، شعر و سیاست
IMAGE گفتگوی ایسنا با دکتر محمدرضا اسلامی
جهان اول کشوری است که در برابر همه سختی‌ها ایستاده است