• نوروز ۱۴۰۲ مبارک
  • حلول ماه مبارک رمضان را تبریک عرض می کنیم

 

دومین نشست راهبردی اتاق‌ های فکر فرهنگستان علوم روز یکشنبه دوم بهمن ماه 1401 از ساعت 10:30 الی 12:30 با حضور آقایان دکتر علی اکبر صالحی (معاون پژوهشی و قائم مقام رئیس فرهنگستان)، دکتر سعید سمنانیان (مشاور برنامه‌ریزی و نظریه‌پردازی)، مسئولان اتاقهای فکر (آقایان دکتر فرهودی- اتاق فکر آب، دکتر جواد صالحی- اتاق فکر فناوریهای کوانتومی، دکتر سیدمحمدتقی احمدی- اتاق فکر مخاطرات طبیعی، دکتر مسعود تجریشی- اتاق فکر تغییرات اقلیم، دکتر ابوالقاسم مهدوی- اتاق فکر چالشهای اقتصادی، دکتر سعید معیدفر- اتاق فکر مسائل اجتماعی)، جمعی از اعضای اتاق‌های فکر و خانم دکتر نامداریان (معاون پژوهشی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک) به عنوان نماینده رئیس آن پژوهشگاه)، در سالن کنفرانس فرهنگستان برگزار شد.

در این نشست آقای دکتر علی اکبر صالحی ضمن خوش‌آمدگویی به حاضران و تشکر از اقدامات به عمل آمده، بر اهمیت فعالیت اتاقهای فکر تاکید کرد. ایشان ترویج و نشر این فعالیتها و تبدیل آن به مطالبه عمومی را مهم قلمداد کرد.

آقای دکتر سمنانیان نیز از فعالیتهای اعضای اتاقهای فکر و کارگروه‌های ذیل اتاق فکر، تشکر کرد. پس از آن مسئولان هر یک از اتاق‌های فکر کارهای انجام شده را ارائه کردند.

انتهای جلسه به بحث و تبادل نظر حاضران پرداخته شد. پیشنهادهایی از قبیل برگزاری نشست مشابه در بازه زمانی کوتاهتر و با زمان بیشتر، انعکاس فعالیتهای انجام شده در شبکه‌های تصویری و تهیه پادکست موضوعی برای هر اتاق، از جمله موارد مطرح شده در این نشست بود.

1000 کاراکتر باقی مانده


IMAGE گفتگوی ایسنا با دکتر محمد صال مصلحیان
اعتلای علوم پایه، گامی اساسی در مسیر توسعه
IMAGE گفتگوی ایسنا با دکتر مهدی گلشنی
در دنیای علم ما مشق نویس هستیم
IMAGE گفتگوی ایکنا با رضا داوری اردکانی
درد فلسفه مقدم بر علم فلسفه است
IMAGE گفتگوی فرهنگ امروز با دکتر رضا داوری اردکانی
درباره سایه، شعر و سیاست
IMAGE گفتگوی ایسنا با دکتر محمدرضا اسلامی
جهان اول کشوری است که در برابر همه سختی‌ها ایستاده است