روز چهارشنبه 18 آبان 1401 بیش از 80 تن از معاونان مالی و اداری تعدادی از پژوهشگاه ها و مؤسسات پژوهشی کشور و مدیران مالی و اداری و بودجه پژوهشگاه ها و مؤسسات پژوهشی و 4 فرهنگستان کشور میهمان فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران بودند.

در این نشست که در محل سالن ابوریحان بیرونی فرهنگستان علوم برگزار شد، ابتدا آقای دکتر رضا فرجی دانا دبیر فرهنگستان علوم ضمن خوشامدگویی به حاضران، در سخنانی با اشاره به ماده یک قانون احکام دائمی توسعه کشور و ظرفیت عظیمی که قانونگذار برای دانشگاه ها و پژوهشگاهها و مؤسسات پژوهشی و فرهنگستان ها در نظر گرفته است، درخصوص اختیارات و ظرفیت های هیأت امنای دانشگاه ها و مؤسسات پژوهشی و فرهنگستان ها مطالبی بیان کرد.

در ادامه آقای دکتر سعید سمنانیان مشاور برنامه ریزی و نظریه پردازی فرهنگستان علوم ضمن معرفی فرهنگستان علوم و ساختار و گروهها و شاخه های آن، توضیحاتی درخصوص جایگاه فرهنگستان و فعالیتها و برنامه هایش ارائه کرد.

سپس آقای دکتر سیدمحمدرضا کلانتر معتمدی دبیر فرهنگستان علوم پزشکی و دبیر امور مشترک فرهنگستان ها در سخنانی به پیشرفت ها و دستاوردهای حوزه سلامت و بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در دوران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت و بر ضرورت توجه ویژه پزشکان و برنامه ریزان و مسئولان حوزه سلامت و  بهداشت کشور بر سلامت معنوی جامعه تأکید کرد.

 

 

در ادامه و به عنوان دستور جلسه، آقایان دکتر نصیری و دکتر زنگانه توضیحاتی درخصوص روند افزایش بودجه مؤسسات در مقایسه با دانشگاه ها در 5 سال گذشته ارائه کردند.

در ادامه این نشست در مورد موارد ذیل بحث و تبادل نظر شد و پیشنهادهایی مطرح گردید:

- نحوه افزایش اعتبار در لایحه بودجه سال 1402 کل کشور

- موضوعات مطرح شده در جلسه رؤسای پژوهشگاه ها با حضور آقای دکتر سیف الدین رئیس امور آموزش عالی سازمان برنامه و بودجه کشور

- نحوه تعامل با تأمین اجتماعی و نکات اعلام شده از سوی آقای دکتر پیمان صالحی دبیرکل شورای عالی عتف و معاون پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

- نگاهداری حساب های مؤسسات در سایر بانک ها

- مکاتبات دیوان برای همسان سازی حقوق اعضای هیأت علمی در سال 1400

 

 

 

1000 کاراکتر باقی مانده


IMAGE گفتگوی ایسنا با دکتر محمد صال مصلحیان
اعتلای علوم پایه، گامی اساسی در مسیر توسعه
IMAGE گفتگوی ایسنا با دکتر مهدی گلشنی
در دنیای علم ما مشق نویس هستیم
IMAGE گفتگوی ایکنا با رضا داوری اردکانی
درد فلسفه مقدم بر علم فلسفه است
IMAGE گفتگوی فرهنگ امروز با دکتر رضا داوری اردکانی
درباره سایه، شعر و سیاست
IMAGE گفتگوی ایسنا با دکتر محمدرضا اسلامی
جهان اول کشوری است که در برابر همه سختی‌ها ایستاده است

جدید ترین تصاویر

دیدار جمعی از اهالی فرهنگ و هنر با رئیس فرهنگستان علوم_6
گرامیداشت روز مهندسی
دکتر محمد عبدالاحد
08