روز یکشنبه 26 تیر 1401، پانصد و پانزدهمین جلسه شورای علمی فرهنگستان علوم به ریاست آقای دکتر داوری اردکانی رئیس فرهنگستان و با حضور دبیر فرهنگستان، معاون پژوهشی و قائم مقام رئیس، رؤسای گروههای علمی و دبیر شورای آینده نگری برگزار شد.

در ابتدای جلسه و پس از تلاوت آیاتی از کلام وحی توسط آقای دکتر علی اکبر صالحی معاون پژوهشی و قائم مقام رئیس، آقای دکتر داوری اردکانی رئیس فرهنگستان ضمن خوشامدگویی به اعضا، عید سعید غدیر خم را تبریک گفت. رئیس فرهنگستان در ادامه با اشاره به ضایعه درگذشت آقای دکتر ایرج گودرزنیا عضو وابسته گروه علوم مهندسی فرهنگستان و استاد دانشگاه صنعتی شریف، اظهار داشت که متاسفانه فرهنگستان یکی از دانشمندان ممتاز و از قدیمی ترین اعضای گروه علوم مهندسی را از دست داد. دکتر داوری اردکانی ضمن عرض تسلیت به خانواده استاد گودرزنیا و اعضای فرهنگستان و دوستان و همکاران و شاگردان آن مرحوم، برای شادروان آقای دکتر ایرج گودرزنیا رحمت واسعه و علو درجات مسئلت کرد.

در ادامه جلسه و پس از تصویب صورت جلسه قبلی شورا، آقای دکتر فرجی دانا دبیر فرهنگستان ضمن ارائه گزارشی از برگزاری جلسات کارگروه "انتخاب برگزیده فرهنگستان برای دریافت نشان" پیشنهادهای نهایی کارگروه در مورد منتخبان سال­ های 1398، 1399 و 1400 فرهنگستان علوم را معرفی کرد. پس از تبادل نظر پیشنهادها به تأیید رسید و برای تصویب در دستور کار مجمع عمومی قرار گرفت. 

پس از آن، پیشنهاد تمدید همکاری مدعو آقای دکتر رهبر رحیمی برای یک دوره دو ساله دیگر در شاخه مهندسی شیمی گروه علوم مهندسی مطرح شد و به تصویب رسید.

قرائت و تأیید دستور جلسه 30 تیرماه مجمع عمومی فرهنگستان علوم از دیگر تصمیمات جلسه بود. قرار شد همانطور که قبلاً نیز اعلام شده است، جلسه مجمع با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی به صورت حضوری تشکیل شود.

 

 

1000 کاراکتر باقی مانده


IMAGE گفتگوی ایسنا با دکتر محمد صال مصلحیان
اعتلای علوم پایه، گامی اساسی در مسیر توسعه
IMAGE گفتگوی ایسنا با دکتر مهدی گلشنی
در دنیای علم ما مشق نویس هستیم
IMAGE گفتگوی ایکنا با رضا داوری اردکانی
درد فلسفه مقدم بر علم فلسفه است
IMAGE گفتگوی فرهنگ امروز با دکتر رضا داوری اردکانی
درباره سایه، شعر و سیاست
IMAGE گفتگوی ایسنا با دکتر محمدرضا اسلامی
جهان اول کشوری است که در برابر همه سختی‌ها ایستاده است