شماره چهارم "نامه علوم پایه" فصلنامه تخصصی گروه علوم پایه فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران منتشر شد. این مجله به نشر مسائل آموزشی و پژوهشی حوزه ریاضی، فیزیک، شیمی، علوم زمین و علوم زیستی می­‌پردازد و اولویت خود را در پرداختن به مسائل و چالش‌های اساسی قلمروهای علوم پایه، سیاست‌های آموزشی و پژوهشی، ارتقای سطح دانش و پژوهش در کشور، ارتقای سطح ارتباط میان دانشمندان علوم پایه و سایر قلمروهای علمی و کل جامعه، توسعه نگرش علوم یکپارچه و فعالیت­ های بین­ رشته‌ای، ترارشته‌ای و تبیین اهمیت این نگرش­‌ها در حل مسائل معاصر جامعه و همچنین توسعه پایدار قرار داده است.

 

در این شماره فصلنامه علاوه بر سخن سردبیر و سخن دکتر یوسف ثبوتی به مناسبت سال جهانی علوم پایه برای توسعه پایدار 2022، بیست و هفت مقاله از دانشگاهیان و پژوهشگران حوزه علوم پایه منتشر شده است. 

 

علاقمندان برای دریافت مقالات فصلنامه می‌توانند اینجا کنند. 

 

در پایان این فصلنامه به نقد و معرفی سه کتاب "مروری مختصر بر کتاب فیزیک در ایران: گذشته و حال"، "زیست‌شناسی مصنوعی مخمرها" و "شهامت تدریس: سفری به دنیای درون معلم" پرداخته شده است.

 

"نامه علوم پایه" به صاحب امتیازی فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران، مدیر مسئولی دکتر مهدی زارع و سردبیری دکتر علی فرازمند منتشر می‌شود. دکتر مسعود آرین­‌نژاد، دکتر هاشم رفیعی‌تبار و دکتر احمد شعبانی نیز از اعضای هیئت تحریریه فصلنامه تخصصی گروه علوم پایه فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران هستند.

 

*جهت دریافت فایل کامل نامه علوم پایه اینجا کلیک کنید. 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر تلفن دفتر گروه علوم پایه فرهنگستان علوم به شماره 02188645595 و رایانامه: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید در دسترس است.

 

 

 

1000 کاراکتر باقی مانده


IMAGE گفتگوی ایسنا با دکتر محمد صال مصلحیان
اعتلای علوم پایه، گامی اساسی در مسیر توسعه
IMAGE گفتگوی ایسنا با دکتر مهدی گلشنی
در دنیای علم ما مشق نویس هستیم
IMAGE گفتگوی ایکنا با رضا داوری اردکانی
درد فلسفه مقدم بر علم فلسفه است
IMAGE گفتگوی فرهنگ امروز با دکتر رضا داوری اردکانی
درباره سایه، شعر و سیاست
IMAGE گفتگوی ایسنا با دکتر محمدرضا اسلامی
جهان اول کشوری است که در برابر همه سختی‌ها ایستاده است