بِسمِ الله الرَّحمن الرَّحیم

 

یا ایَّتُها النَّفسِ المُطمئنه، اِرجَعی الی ربک راضیهً مرضیهً، فَادخِلنی فی عِبادی و ادخِلی جَنَّتی

 

با کمال تأسف و تآلم، خبر ارتحال زعیم عالیقدر جهان تشیّع، شیخ الفقهاء و المجتهدین، حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی (قَدَّس الّله نفسه الزَّکیَه) را دریافت نمودم.

آن عالم ربّانی و فقیه صمدانی، یکی از ستارگان درخشان و تابان عرصه دیانت و فقاهت و از طلایه داران صیانت و حراست از حریم مقدّس مکتب اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) در سده چهاردهم خورشیدی بود و افزون بر مجاهدت مستمر و کوشش خستگی ناپذیر در مسیر تبیین و ترویج آموزه ها و تعالیم اصیل اسلامی، از همراهی و همگامی با رهبر کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (ره) غافل نماند و در طول حیات پر برکت خویش، وظیفه دینی و ملّی خود را به احسن وجه به انجام رساند. اکنون آن فقیه وارسته و زعیم روشن اندیش در آستانه سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و استقرار نظام مقدّس جمهوری اسلامی ایران، جامه از این خاکدان برگرفته و به دیدار معبود شتافته است.

اینجانب ضمن عرض تسلیت به پیشگاه حضرت بقیه الله اعظم (عج)، رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، مراجع عظام، علمای اعلام و شاگردان و ارادتمندان آن عالم جلیل القدر و ابراز همدردی عمیق با اعضای محترم بیت شریف صافی گلپایگانی خاصه فرزندان و بازماندگان آن عالم عامل، از درگاه ایزد متعال مسألت می نمایم تا در این ایام فرخنده، بر درجات و مقامات ایشان در ملاء اعلی بیفزاید و به پاس خدمات ارزنده آن فقیه روشن ضمیر در راه اعتلای کلمه الله و پاسداری از معارف معنوی و دینی، ایشان را جلیس و همنشین انبیاء و اولیاء (علیهم الاف التحیه و الثناء) قرار دهد. و السلامُ علی عِباد-الله الصالحین.

 

علی اکبر صالحی

معاون پژوهشی و قائم مقام

فرهنگستان علوم

1000 کاراکتر باقی مانده


IMAGE گفتگوی ایسنا با دکتر محمد صال مصلحیان
اعتلای علوم پایه، گامی اساسی در مسیر توسعه
IMAGE گفتگوی ایسنا با دکتر مهدی گلشنی
در دنیای علم ما مشق نویس هستیم
IMAGE گفتگوی ایکنا با رضا داوری اردکانی
درد فلسفه مقدم بر علم فلسفه است
IMAGE گفتگوی فرهنگ امروز با دکتر رضا داوری اردکانی
درباره سایه، شعر و سیاست
IMAGE گفتگوی ایسنا با دکتر محمدرضا اسلامی
جهان اول کشوری است که در برابر همه سختی‌ها ایستاده است