طی حکمی از سوی آقای دکتر رضا داوری اردکانی رئیس فرهنگستان علوم، آقای دکتر رضا فرجی دانا به سمت دبیر فرهنگستان علوم منصوب شد. در بخشی از حکم صادر شده از سوی رئیس فرهنگستان آمده است: نظر به شایستگی­‌های محرز علمی و اخلاقی و سابقه لیاقت و درایت جنابعالی در مدیریت دانشگاه و علم کشور و با توجه به شأن و اهمیتی که دبیر به عنوان رکن فرهنگستان دارد به این سمت منصوب می­‌شوید.

رئیس فرهنگستان همچنین از زحمات و خدمات چندین ساله آقای دکتر حسین نمازی در سمت دبیر فرهنگستان تشکر و سپاسگزاری کرد.

آقای دکتر رضا فرجی دانا متولد 1339 در قم، دارای مدرک دکتری تخصصی مهندسی برق و کامپیوتر از دانشگاه واترلو کانادا است و در حال حاضر استاد تمام پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران است.

دکتر فرجی دانا از سال 1387 عضو وابسته فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران است و چندین دوره ریاست شاخه مهندسی برق و کامپیوتر گروه علوم مهندسی فرهنگستان علوم را به عهده داشته است.

از جمله سوابق اجرایی آقای دکتر فرجی دانا می‌توان به ریاست مرکز انفورماتیک، ریاست گروه مهندسی برق و کامپیوتر، و ریاست پردیس دانشکده­‌های فنی دانشگاه تهران اشاره کرد.

آقای دکتر رضا فرجی دانا در فاصله سال­‌های 1381 تا 1384، رئیس دانشگاه تهران بوده است. ایشان در دولت یازدهم و به مدت یک سال وزیر علوم تحقیقات و فناوری بوده و در سال­‌های 1393 تا 1400 مشاور رئیس جمهور در امور علمی و آموزشی بوده است. دکتر فرجی دانا همچنین مشاور عالی رئیس دانشگاه تهران، رئیس توسعه مهندسان برق و الکترونیک شاخه ایران و رئیس انجمن آموزش مهندسی ایران بوده است.

 

 

روابط عمومی فرهنگستان علوم

  

1000 کاراکتر باقی مانده


IMAGE گفتگوی ایسنا با دکتر سید مصطفی محقق داماد
علم نه مسلمان است و نه کافر!
IMAGE گفتگوی ایسنا با دکتر محمد صال مصلحیان
اعتلای علوم پایه، گامی اساسی در مسیر توسعه
IMAGE گفتگوی ایسنا با دکتر مهدی گلشنی
در دنیای علم ما مشق نویس هستیم
IMAGE گفتگوی ایکنا با رضا داوری اردکانی
درد فلسفه مقدم بر علم فلسفه است
IMAGE گفتگوی فرهنگ امروز با دکتر رضا داوری اردکانی
درباره سایه، شعر و سیاست