• نوروز ۱۴۰۲ مبارک
  • حلول ماه مبارک رمضان را تبریک عرض می کنیم

 

آقای دکتر شاهرخ فرهنگی مهندس برجسته منتخب فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۸۶، دار فانی را وداع گفت.

دکتر فرهنگی در سال ۱۳۲۹ در تهران به دنیا آمد. ایشان در سال ۱۳۵۲ مدرک کارشناسی ارشد مهندسی برق و در سال ۱۳۷۳، دکتری مهندسی برق را از دانشکده فنی تهران دریافت کرد. سابقه حرفه‌ای ایشان علاوه بر آموزش و پژوهش در رشته مهندسی برق به عنوان مربی، استادیار و دانشیار در گروه مهندسی برق دانشکده فنی دانشگاه تهران، اجرای پروژه‌هایی در زمینه نیازهای دفاعی کشور، طراحی و ساخت تجهیزات به منظور استفاده از انرژی فتوولتاییک، طراحی و ساخت تجهیزات مورد استفاده صنعت برق و همچنین، اجرای پروژه‌های پژوهشی در زمینه صنعت خودرو است.

از جمله خدمات ارزنده ایشان طراحی و ساخت نمونه تحقیقاتی و نیمه صنعتی ایستگاه آزمایش فیوزهای مجاورتی موشک‌های Side Winder، طراحی و ساخت بالاست الکترونیک فتوولتائیک برای لامپ بخار سدیم فشار قوی ۷۰ وات، شبیه‌سازی دینامیک خودرو به منظور کنترل خودرو با محرکه‌های الکتریکی، طراحی و ساخت مدولاتور رادار با فرکانس تکرار بالا، شناسایی و طراحی و ساخت نمونه تحقیقاتی فیوزهایFMU ... را می‌توان بر شمرد. آقای دکتر فرهنگی ضمن دریافت چندین لوح و تقدیر نامه، در سال ۱۳۸۶ به عنوان مهندس برگزیده فرهنگستان علوم ایران انتخاب شد.

فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران ضایعه درگذشت این مهندس برجسته کشور را به خانواده ایشان، جامعه علمی و دانشگاهی و صنعتی کشور و شاگردان و همکاران و دوستان آن مرحوم تسلیت می‌گوید و برای ایشان علوم درجات در درگاه باریتعالی مسألت دارد.

 

روابط عمومی فرهنگستان علوم

 

 

1000 کاراکتر باقی مانده


IMAGE گفتگوی ایسنا با دکتر محمد صال مصلحیان
اعتلای علوم پایه، گامی اساسی در مسیر توسعه
IMAGE گفتگوی ایسنا با دکتر مهدی گلشنی
در دنیای علم ما مشق نویس هستیم
IMAGE گفتگوی ایکنا با رضا داوری اردکانی
درد فلسفه مقدم بر علم فلسفه است
IMAGE گفتگوی فرهنگ امروز با دکتر رضا داوری اردکانی
درباره سایه، شعر و سیاست
IMAGE گفتگوی ایسنا با دکتر محمدرضا اسلامی
جهان اول کشوری است که در برابر همه سختی‌ها ایستاده است