جان باختن تعدادی از هموطنان عزیزمان را در وقوع زلزله غرب کشور تسلیت عرض می کنیم. برای آسیب دیدگان شفای عاجل و برای جانباختگان رحمت و مغفرت الهی مسألت داریم


 

روز سه شنبه 12 اردیبهشت 96 آقای پروفسور رافاو اِسموزینسکی با حضور در گروه مطالعات اسلامی فرهنگستان علوم با تعدادی از اعضا و مسئولان فرهنگستان دیدار و گفتگو کرد. در این جلسه که آقایان دکتر نمازی دبیر فرهنگستان، دکتر محقق داماد رئیس گروه علوم اسلامی، دکتر اعوانی و دکتر دادگر اعضای فرهنگستان، علیمحمدی رئیس روابط بین الملل، مهندس پزشکی رئیس دفتر ریاست، پوربهاری مدیر اداری، احمدپور مدیر مالی و خانم سینا کارشناس روابط بین الملل فرهنگستان حضور داشتند، درخصوص همکاری های مشترک میان آکادمی علوم ایران و لهستان بحث و تبادل نظر شد.

در ابتدا آقای پروفسور رافاو اسموزینسکی مطالبی در خصوص نحوه همکاری اعضای آکادمی علوم لهستان با این فرهنگستان به اطلاع حضار رساند و اعلام کرد که برای برگزاری سمینارهای مشترک مورد علاقه دو آکادمی علوم ایران و لهستان، ابتدا پیشنهادهایی تهیه و به اطلاع طرف مقابل برسد و پس از بررسی در خصوص برگزاری چنین سمینارهایی، تصمیم­ گیری شود.

آقای دکتر محقق داماد نیز اعلام کرد موضوعاتی که برای برگزاری سمینار انتخاب می­ شوند نباید جنبه عام داشته باشند و موارد خاصی را شامل شوند تا با رویکرد تخصصی، برای برگزاری چنین سمینارهای مشترکی اقدام نمود. ایشان افزود که به عنوان نمونه سمینار می­ تواند در خصوص مذاهب و اقتصاد یا اقتصاد مذهبی باشد. پروفسور اسموزینسکی اظهار داشت که پس از مراجعت به لهستان و جویاشدن نظر همکاران در خصوص برگزاری همایش­ های مشترک، مراتب را کتباً به اطلاع فرهنگستان علوم خواهد رساند تا بررسی و اعلام­ نظر شود.

در ادامه درخصوص نحوه فعالیت های آکادمی های علوم لهستان و ایران و ساختار آنها توضیحاتی ارائه شد.

 

روابط عمومی فرهنگستان علوم

 

 

 

1000 کاراکتر باقی مانده


IMAGE گفتگو با دکتر محمد شاهدی
اهمیت مصرف پروتئین
IMAGE گفتگو با دکتر سید محمد بلورچیان
معجزات سیلیکون در عصر جدید
IMAGE گفتگو با دکتر یوسف ثبوتی
به مردم اعتماد کردیم
IMAGE گفتگو با دکتر رضا داوری اردکانی
غربت فیلسوف بودن
IMAGE گفتگو با دکتر غلامرضا اعوانی
فلسفه در چین

جدید ترین تصاویر

تصاویر نشست گروه علوم اسلامی در خصوص آثار حقوقی اجرای طرح گاپ توسط ترکیه، 96/6/5_5
سخنرانی
سمینار چالش های آموزش زیست شناسی (96/07/13)_5
اولین جلسه شورای هماهنگی گروه علوم پایه در سال 96_5

پخش فیلم