خبرگزاری صدا و سیما (30/1/1395): دکتر حسن ظهور عضو پیوسته فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران و استاد دانشگاه صنعتی شریف به عنوان نماینده ایران برای عضویت در کمیته «تدوین کنوانسیون جهانی پیرامون شناسایی صلاحیت های آموزش عالی سازمان جهانی یونسکو» انتخاب شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی فرهنگستان علوم، کمیته نگارش کنوانسیون جهانی پیرامون شناسایی صلاحیت های آموزش عالی سازمان جهانی یونسکو، به دلیل وظیفه سنگین تهیه پیش نویس کنوانسیون مزبور از اهمیت بسیار برخوردار است و کشورهای زیادی علاقه مند به عضویت در آن هستند.

از هر گروه جغرافیایی تنها 3 نماینده در این کمیته عضویت دارند. از گروه آسیا و اقیانوسیه که جمهوری اسلامی ایران عضو آن است، 9 کشور چین، ژاپن، کره جنوبی، پاکستان، استرالیا، مالزی، تایلند، هند و ایران نامزدهایی با توانمندی و سوابق درخشان پیشنهاد کرده بودند که پس از جلسات متعدد و مذاکرات جدی، در نهایت نمایندگان کشورهای ایران، هند و مالزی به عنوان 3 نماینده منطقه آسیا و اقیانوسیه انتخاب و معرفی شدند.

بر این اساس «آقای دکتر حسن ظهور» به عنوان «نماینده جمهوری اسلامی ایران» رسماً عضو کمیته مهم «نگارش کنوانسیون جهانی پیرامون شناسایی صلاحیت های آموزش عالی» سازمان جهانی یونسکو شد.

دکتر حسن ظهور دارای مدرک دکتری تخصصی مهندسی مکانیک از دانشگاه پردو امریکا است و از چهره های ماندگار مهندسی ایران و برنده جایزه ملی علامه طباطبایی از بنیاد ملی نخبگان است.

دکتر ظهور اکنون علاوه بر عضویت پیوسته در فرهنگستان علوم،ریاست مرکز مطالعات علم و فناوری فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران را برعهده دارد. آقای دکتر حسن ظهور هم اکنون استاد پایه 43 دانشگاه صنعتی شریف است.

 

 

1000 کاراکتر باقی مانده


IMAGE گفتگو با دکتر سیدمصطفی محقق داماد
الهیات محیط زیست
IMAGE گفتگو با دکتر محمد شاهدی
اهمیت مصرف پروتئین
IMAGE گفتگو با دکتر سید محمد بلورچیان
معجزات سیلیکون در عصر جدید
IMAGE گفتگو با دکتر یوسف ثبوتی
به مردم اعتماد کردیم
IMAGE گفتگو با دکتر رضا داوری اردکانی
غربت فیلسوف بودن

جدید ترین تصاویر

یکصد و هجدهمین جلسه مجمع عمومی فرهنگستان علوم (96/4/22)_4
دیدار نوروزی اعضاء و کارمندان با رئیس فرهنگستان علوم_5
سومین دوره تجلیل از پژوهشگران جوان برجسته علوم پایه کشور-منتخب فرهنگستان علوم، اردیبهشت96_3
تصاویر نشست گروه علوم اسلامی در خصوص آثار حقوقی اجرای طرح گاپ توسط ترکیه، 96/6/5_2

پخش فیلم