یکصد و نود و پنجمین جلسه شورای پژوهشی فرهنگستان علوم روز یکشنبه مورخ 22 مرداد 1396 با حضور آقايان دکتر حسن احمدي، دکتر غلامرضا اعواني، دکتر حسن تاج ­بخش، دکتر پرویز جبه ­دار مارالانی، دكتر محمد شاهدي، دکتر حسن ظهور و دكتر حسين نمازي برگزار شد.

در ابتدا یادداشت آقای دکتر تاج ­بخش با عنوان «سخنی کوتاه با طبیبان بزرگوار متخصص پزشکی سنتی و دانشجویان گرامی این رشته» قرائت و یک نسخه در اختیار اعضای شورا قرار گرفت. پس از آن صورت جلسه قبل شورا به تصویب رسید و در ادامه تصمیمات ذیل اتخاذ شد:

موضوع تعیین ناظر جدید برای طرح پژوهشی «بررسی راهبردهای اخیر در حوزه­ های پژوهش و فناوری علوم زیستی» موکول به زمان دریافت اولین گزارش پیشرفت مرحله ­ای طرح شد.

بررسی طرح پژوهشی پیشنهادی «وضعیت کمی و کیفی تولید علم در علوم پایه ایران و مقایسه آن با کشورهای منطقه» موکول به تغییر مجری طرح شد و مقرر گردید از گروه علوم پایه درخواست شود یکی از اعضای گروه را به عنوان مجری طرح معرفی کنند.

با اجرای طرح پژوهشی پیشنهادی «آینده­ نگری وضعیت کشاورزی و منابع طبیعی با توجه به تغییرات جهانی و روند رشد فناوری ها» مشروط بر اینکه نتایج طرح دارای نوآوری باشد و راهکارهای عملی با توجه به شرایط و موقعیت ایران در طرح گنجانده شود موافقت شد. قرار شد برای تامین بودجه در چارچوب تفاهم­نامه مشترک با صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور اقدام شود.

بررسی طرح پژوهشی پیشنهادی «مهندسی برق در افق 2050» نیز به جلسه آینده موکول شد.

 

1000 کاراکتر باقی مانده


IMAGE گفتگو با دکتر رضا داوری اردکانی
فلسفه، توسعه و روشنفکری
IMAGE گفتگو با دکتر سیدمصطفی محقق داماد
الهیات محیط زیست
IMAGE گفتگو با دکتر محمد شاهدی
اهمیت مصرف پروتئین
IMAGE گفتگو با دکتر سید محمد بلورچیان
معجزات سیلیکون در عصر جدید

جدید ترین تصاویر

سمینار چالش های آموزش زیست شناسی (96/07/13)_6
اولین جلسه شورای هماهنگی گروه علوم پایه در سال 96_1
سخنرانی گروه علوم دامپزشکی (96/06/19)_8
سخنرانی آیت الله دکتر سیدمصطفی محقق داماد به مناسبت ایام شهادت امام علی(ع)_4

پخش فیلم