ایام شهادت سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) و یاران با وفای ایشان را تسلیت عرض می کنیم


 

 

چهارمین نشست از سلسله نشست ­های مباحث نظام تصمیم گیری در توسعه پایدار با عنوان «تبیین وضعیت نهادی و فرهنگ در نظام تصمیم­ گیری» با حضور آقای دکتر نمازی دبیر فرهنگستان و آقای دکتر شاهدی معاون پژوهشی علوم محض و کاربردی فرهنگستان، تعدادی از اعضای گروه مطالعات اقتصادی و اجتماعی مرکز و جمعی از اعضای هیأت علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی برگزار شد. در این نشست که به ریاست آقای دکتر عباس شاکری رئیس گروه مطالعات اقتصادی و اجتماعی مرکز تشکیل شد، دو سخنرانی ایراد گردید.

در سخنرانی نخست، آقای دکتر فرشاد مؤمنی عضو هیأت علمی دانشگاه علامه طباطبایی و همکار مدعو شاخه اقتصاد گروه علوم انسانی فرهنگستان علوم سخنانی با عنوان «بررسی وضعیت تبیین وضعیت نهادی در نظام تصمیم­ گیری» ارائه کرد. اهم مطالب ایشان پیرامون توصیف وضعیت نهادی، اهمیت فهم نظری از مسائل سرنوشت­ ساز کشور، نحوه ورود به مسئله توسعه و توسعه پایدار، و ساز و کارهای توجه به این محورها بود.

سخنران دوم نشست آقای دکتر علی ­اصغر مصلح استاد فلسفه و رئیس دانشکده علوم انسانی و زبان­ های خارجی دانشگاه علامه طباطبایی بود و سخنانی با عنوان «تبیین وضعیت فرهنگی در نظام تصمیم ­گیری» ایراد کرد. آقای دکتر مصلح در سخنانش در ارتباط با موانع فرهنگی توسعه از دیدگاه نیچه، تقابل حقیقت و قدرت را مطرح کرد. پس از سخنرانی ­ها، حاضران پیرامون موضوعات بیان­ شده به بحث و تبادل نظر پرداختند.

روابط عمومی فرهنگستان علوم

1000 کاراکتر باقی مانده


IMAGE گفتگو با دکتر رضا داوری اردکانی
فلسفه، توسعه و روشنفکری
IMAGE گفتگو با دکتر سیدمصطفی محقق داماد
الهیات محیط زیست
IMAGE گفتگو با دکتر محمد شاهدی
اهمیت مصرف پروتئین
IMAGE گفتگو با دکتر سید محمد بلورچیان
معجزات سیلیکون در عصر جدید

جدید ترین تصاویر

افتتاح کتابخانه جدید فرهنگستان علوم (96/4/22)_5
سومین دوره تجلیل از پژوهشگران جوان برجسته علوم پایه کشور-منتخب فرهنگستان علوم، اردیبهشت96_8
تصاویر نشست گروه علوم اسلامی در خصوص آثار حقوقی اجرای طرح گاپ توسط ترکیه، 96/6/5_5
اولین جلسه شورای هماهنگی گروه علوم پایه در سال 96_4

پخش فیلم