• مراسم گرامیداشت روز جهانی آینده یازده اسفندماه در فرهنگستان علوم برگزار می شود

 

مراسم بیست و یکمین دوره اعطای جایزه ترویج علم ایران روز پنچشنبه 30 بهمن 1399 برگزار شد. جایزه ترویج علم این دوره به آقای دکتر مهدی زارع عضو وابسته و رئیس شاخه زمین شناسی فرهنگستان علوم و استاد پژوهشگاه بین المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله، به پاس فعالیت ها و تلاش های بی وقفه، مسئولانه، هدفمند و همه جانبه انسانی و اخلاقی و به خاطر فعالیت فراتر از فضای پژوهشی و دانشگاهی و در راستای شناخت بیشتر عموم مردم با علم زلزله شناسی به ابشان تعلق گرفت.

آقای دکتر مهدی زارع زلزله‌شناس ایرانی، از پراستنادترین دانشمندان ایرانی در حوزه پژوهشی خود به‌شمار می‌رود و حدود دو سال پیش موفق به  دریافت معتبرترین درجه علمی اروپا از کشور فرانسه یعنی «هابیلیتاسیون» شده بود.

گفتنی است کمیته جایزه ترویج علم ایران به هدف قدردانی از کوشش‌های مروجین علم و تشویق عموم به فعالیت و زمینه‌سازی برای ارتقای بینش و تفکر علمی در جامعه، هرسال در پایان هفته ترویج علم مراسم جایزه ترویج علم را برگزار و از افراد یا سازمان‌هایی که بهترین و مؤثرترین فعالیت‌ها را برای همگانی‌ کردن علم، گسترش اندیشه و فرهنگ علمی در ایران و کاربرد علم در هریک از سطوح زندگی اجتماعی انجام داده‌اند، تقدیر می‌کند، بخاطر شیوع ویروس کرونا این مراسم امسال دیرتر برگزار شد.

 

روابط عمومی فرهنگستان علوم

1000 کاراکتر باقی مانده


IMAGE گفتگوی ایسنا با دکتر علی حائریان اردکانی
استادان باید الگوی دانشجویان باشند
IMAGE گفتگوی روزنامه ایران با دکتر رضا داوری اردکانی
رسم همسایگی شاعر و حکیم
IMAGE گفتگوی میزان با دکتر مهدی زارع
علت اصلی جاری شدن سیل در استان‌های جنوبی کشور
IMAGE گفتگوی ایبنا با دکتر یوسف ثبوتی
ردپای انسان صنعتی در ماجرای گرم شدن زمین
IMAGE گفتگو با دکتر سیدمصطفی محقق داماد
اسلام و محیط زیست
IMAGE گفتگوی مهر با دکتر غلامرضا اعوانی
عدالت با رعایت حقوق متقابل مردم و حاکمیت ظهور می‌کند

جدید ترین تصاویر

دکتر امیرحسین امیری
دکتر حسن تاج بخش
06
13