روز یکشنبه 19 بهمن 1399، برترین طرح‌های سی و چهارمین جشنواره‌ بین‌المللی خوارزمی و بیست و دومین جوان خوارزمی با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری معرفی و تقدیر شدند.

در سی و چهارمین جشنواره بین المللی خوارزمی آقای دکتر یوسف ثبوتی عضو پیوسته فرهنگستان علوم و استاد دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان به عنوان رتبه اول برگزیده ویژه جشنواره با طرح "نقش ماندگار در توسعه آموزش و پژوهش" معرفی شد و از ایشان تجلیل به عمل آمد.

اسامی برگزیدگان سی و چهارمین جشنواره بین‌المللی خوارزمی و بیست و دومین جشنواره جوان خوارزمی به شرح ذیل است:

برگزیدگان سی و چهارمین جشنواره بین المللی خوارزمی

رتبه اول برگزیده ویژه

دکتر یوسف ثبوتی با طرح "نقش ماندگار در توسعه آموزش و پژوهش"

رتبه اول پژوهش‌های کاربردی

مهندس مصطفی نمازی با طرح "کسب دانش فنی طراحی و ساخت موتور دیزل ۱۳۵۰ اسب بخار"

رتبه سوم پژوهش‌های کاربردی

دکتر نعمت الله فولادی از پژوهشگاه فضایی با طرح "طراحی و ساخت سکوی آزمون موتورهای سوخت جامد (ارتفاع بالا)"

رتبه دوم طرح‌های توسعه‌ای

مهندس عبدالرضا یعقوب زاده طاری از سوی یکی از شرکت‌های بخش خصوصی با طرح "دستگاه ونتیلاتور مراقبت‌های ویژه بزرگسالان و اطفال"

رتبه دوم طرح‌های توسعه‌ای

مهندس شاهرخ شهرام نماینده یکی از شرکت‌های بخش خصوصی با طرح "تصویربردار هواپایه بر اساس رادار روزنه ترکیبی"

رتبه دوم طرح‌های توسعه‌ای

مهندس علی اصغر پاشایی نماینده سازمان صنایع دریایی با طرح "طراحی و ساخت سیستم رانش واترجت"

رتبه سوم طرح‌های توسعه‌ای

دکتر احمد مولودی از سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی با طرح "بومی سازی تولید صدا خفه کن داخلی خطوط تقلیل فشار گاز"

رتبه سوم طرح‌های توسعه‌ای

مهندس ابوالفضل دیانی از پژوهشگاه فضایی ایران با طرح "سامانه شبیه ساز نرم افزاری ماهواره"

رتبه سوم نوآوری

دکتر حسین جهان خواه از پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله با طرح "سامانه افزایش فرکانس رصد آنی"

طرح‌های برگزیده خارجی جشنواره بین المللی خوارزمی

پروفسور لی جانگ از کشور چین با طرح "کشف و ایجاد سیستم‌های با قابلیت فوق ترشوندگی از درک بنیادی تا کاربردهای نوآورانه"

پروفسور محمد خواجه نظیرالدین (Mohammad Nazeeruddin) از کشور سوئیس با طرح "سلول‌های خورشیدی پروسکایت"

اسامی برگزیدگان بیست و دومین جشنواره جوان خوارزمی 

رتبه اول پژوهش‌های بنیادی

سید محمد صدرالساداتی با عنوان طرح «سیستم‌های پردازنده گرافیکی انرژی»

رتبه دوم پژوهش‌های بنیادی

ناصر گلستانی با عنوان طرح «طبقه‌بندی فضاهای کوانتومی و تقارن‌های آنها»

رتبه سوم پژوهش‌های بنیادی

صادق خزل‌پور با عنوان طرح «سنتز الکتروشیمیایی فضاگزین سولفونامیدها در شرایط سبز»

رتبه اول پژوهش‌های کاربردی

محمد رستمی با عنوان طرح «یادگیری دانش قابل انتقال توسط فضاهای جای‌دهی»

رتبه دوم پژوهش‌های کاربردی

 عسل پیدایی با عنوان طرح «تجزیه بیولوژیک زباله‌های پلاستیکی با استفاده از لارو حشره»

رتبه سوم پژوهش‌های کاربردی

یحیی چوپانی با عنوان طرح «دستگاه پرداخت‌کاری خودکار ایمپلنت‌های مفصل ران»

رتبه سوم پژوهش‌های کاربردی

مهدی اسدالله‌زاده با عنوان طرح «ساخت ستون استخراج چرخان نامتقارن در فرآیندهای جداسازی»

رتبه سوم طرح‌های توسعه‌ای

علی نادری با عنوان طرح «ساخت دستگاه کنترل و مدیریت بهینه سوخت موتورخانه»

رتبه سوم نوآوری

آرش ظهری با عنوان طرح «دستگاه تمام خودکار»

 

روابط عمومی فرهنگستان علوم

1000 کاراکتر باقی مانده


IMAGE گفتگوی حکیم مهر با دکتر سید شهرام شکرفروش
سلامت مواد غذایی و تغذیه دامی
IMAGE گفتگوی ایسنا با دکتر علی حائریان اردکانی
استادان باید الگوی دانشجویان باشند
IMAGE گفتگوی روزنامه ایران با دکتر رضا داوری اردکانی
رسم همسایگی شاعر و حکیم
IMAGE گفتگوی میزان با دکتر مهدی زارع
علت اصلی جاری شدن سیل در استان‌های جنوبی کشور
IMAGE گفتگوی ایبنا با دکتر یوسف ثبوتی
ردپای انسان صنعتی در ماجرای گرم شدن زمین
IMAGE گفتگو با دکتر سیدمصطفی محقق داماد
اسلام و محیط زیست

جدید ترین تصاویر

10
02
01
04