بیست و یکمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برگزیده کشور روز سه شنبه 25 آذر 1399 با حضور آقایان دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری، دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و همچنین خانواده شهید فخری زاده در محل وزارت علوم به صورت حضوری و پخش به صورت وبیناری برای تمام دانشگاه‌ها و مراکز پژوهش و فناوری کشور برگزار شد. در این مراسم از  ۱۷ پژوهشگر برتر، ۱۶ فناور برتر و ۱۰ نشریه برتر در حوزه پژوهش و فناوری تجلیل به عمل آمد.

آقای دکتر جعفر توفیقی استاد مهندسی شیمی دانشگاه تربیت مدرس و عضو پیوسته فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران یکی از پژوهشگران برتر در این دوره جشنواره بود که به عنوان پژوهشگر برتر در بخش جامعه و صنعت معرفی شد و از ایشان تجلیل به عمل آمد.

در بخش دیگری از این جشنواره، ۱۵ برگزیده از میان افرادی که به هر نحوی در ارتباط بخش پژوهش و فناوری با جامعه مؤثر بوده‌اند، انتخاب شدند و همچنین از میان حامیان پژوهش و فناوری هم که با دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی استان‌ها همکاری مناسبی داشته‌اند نیز ۶ برگزیده معرفی شد.

آقای دکتر مهدی بهزاد عضو پیوسته فرهنگستان علوم و استاد ریاضیات یکی از افرادی بود که در این دوره از جشنواره به عنوان یکی از استادان برگزیده بخش همکاری با دانشگاه و صنعت معرفی و از ایشان قدردانی شد.

در جشنواره امسال به دلیل محدودیت‌های کرونایی، از ۵ استاد منتخب حوزه پژوهش و فناوری به صورت حضوری تجلیل و لوح تقدیر سایر برگزیدگان برای آنها ارسال شد.

 

روابط عمومی فرهنگستان علوم

1000 کاراکتر باقی مانده


IMAGE گفتگوی ایسنا با دکتر علی حائریان اردکانی
استادان باید الگوی دانشجویان باشند
IMAGE گفتگوی روزنامه ایران با دکتر رضا داوری اردکانی
رسم همسایگی شاعر و حکیم
IMAGE گفتگوی میزان با دکتر مهدی زارع
علت اصلی جاری شدن سیل در استان‌های جنوبی کشور
IMAGE گفتگوی ایبنا با دکتر یوسف ثبوتی
ردپای انسان صنعتی در ماجرای گرم شدن زمین
IMAGE گفتگو با دکتر سیدمصطفی محقق داماد
اسلام و محیط زیست
IMAGE گفتگوی مهر با دکتر غلامرضا اعوانی
عدالت با رعایت حقوق متقابل مردم و حاکمیت ظهور می‌کند

جدید ترین تصاویر

09
11
07
دکتر پرویز دوامی