دو کتاب «درباره غرب» و «درباره علم» از آثار آقای دکتر رضا داوری اردکانی عضو پیوسته و رئیس فرهنگستان علوم تجدید چاپ و روانه بازار شدند.

ویراست سوم کتاب «درباره غرب» با نگاهی خاص به معنای غرب سعی می‌کند، اندیشیدن درباره غرب را ممکن سازد. بعد از مطالعه کتاب، همان گونه که انتظار می‌رود، ذهن خواننده به شدت مشغول کندوکاو می‌شود. به گزارش خبرگزاری مهر دکتر داوری اردکانی، صاحب قلمی روان و روشن، فیلسوف شناخته شده معاصر و استاد دانشگاه تهران، از معدود اندیشمندانی است که سخنان خود را کوتاه می‌گویند اما پرمغز (که در عصر انفجار اطلاعات نایاب شده اند). وی در این کتاب سعی کرده است تا ذهن خواننده را با مفهوم غرب و نسبت ما با آن درگیر سازد. کتاب از مقالات مختلفی تشکیل شده است و از این روی، نقاط اوج بسیاری را در خود دارد که خواننده با رجوع به آن، لذت اندیشیدن را احساس خواهد کرد. بجز دو یا سه مقاله، برای مطالعه احتیاجی به دانسته‌های وسیع فلسفی نیست و این از نقاط برجسته این کتاب محسوب می‌گردد. چاپ جدید ویراست سوم این کتاب با شمارگان ۵۵۰ نسخه و قیمت ۷۵ هزار تومان منتشر شده است.

کتاب «درباره علم» دیگر اثر آقای دکتر داوری اردکانی استاد فلسفه دانشگاه تهران است که ویراست سوم آن توسط هرمس تجدید چاپ شده است. مطالب این رساله، همه درباره علم جدید است. نویسنده به جای اینکه به شیوه مدرسان سال‌های اخیر درس فلسفه علم، بیشتر همّ خود را مصروف تمییز علم از غیر علم کند، به این معنی نظر داشته که آنچه در زمان ما (در زبان رسمی دانشگاهی) علم خوانده می‌شود از کجا و چگونه پدید آمده و چه شأن و مقامی پیدا کرده و در زندگی مردمان چه اثری داشته و اکنون چه وضعی دارد و به کجا می‌رود. این کتاب در دو بخش کلی «علم و تکنولوژی و توسعه» و «تفکر درباره علم» نگاشته شده است. این اثر نیز با شمارگان ۵۵۰ نسخه و قیمت ۷۵ هزار تومان در دسترس علاقمندان است.

 

روابط عمومی فرهنگستان علوم

1000 کاراکتر باقی مانده


IMAGE گفتگوی ایسنا با دکتر علی حائریان اردکانی
استادان باید الگوی دانشجویان باشند
IMAGE گفتگوی روزنامه ایران با دکتر رضا داوری اردکانی
رسم همسایگی شاعر و حکیم
IMAGE گفتگوی میزان با دکتر مهدی زارع
علت اصلی جاری شدن سیل در استان‌های جنوبی کشور
IMAGE گفتگوی ایبنا با دکتر یوسف ثبوتی
ردپای انسان صنعتی در ماجرای گرم شدن زمین
IMAGE گفتگو با دکتر سیدمصطفی محقق داماد
اسلام و محیط زیست
IMAGE گفتگوی مهر با دکتر غلامرضا اعوانی
عدالت با رعایت حقوق متقابل مردم و حاکمیت ظهور می‌کند

جدید ترین تصاویر

آقای دکتر وحید تقی خانی
مهندس علی اصغر حمزه گودرزی
07
همایش گروه علوم انسانی