با عنایت به پایان دوره دوساله ریاست گروه علوم مهندسی و با عنایت به توصیه مشورتی شورای گروه علوم مهندسی، طی حکمی از سوی آقای دکتر رضا داوری اردکانی رئیس فرهنگستان علوم، آقای دکتر محمدرضا اسلامی عضو پیوسته گروه علوم مهندسی، برای یک دوره دو ساله به عنوان «رئیس گروه علوم مهندسی فرهنگستان علوم» منصوب شد.

آقای دکتر محمدرضا اسلامی استاد مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی امیرکبیر است. وی از سال 1371 به عنوان عضو وابسته با فرهنگستان علوم همکاری داشته و در سال 1380 به عضویت پیوسته فرهنگستان علوم برگزیده شده است. رياست اولين كنفرانس انجمن مهندسين مكانيك در دانشگاه تهران، كسب درجه استاد برتر از سوي اين انجمن در سال ‪ ،۱۳۷۴‬كسب عنوان استاد نمونه كشوري، برگزیده به عنوان چهره ماندگار، کسب عنوان پژوهشگر برتر دانشگاه و پژوهشگر برتر وزارت علوم تحقيقات و فناوري از جمله افتخارات علمي دكتر محمدرضا اسلامي است. در بيست و يكمين جشنواره بين‌المللي خوارزمي پروفسور "محمدرضااسلامي" مدال انيشتين از سوي يونسكو را دريافت كرد. ایشان همچنين طي سال‌هاي ‪ ۱۹۷۰‬تا ‪ ۱۹۷۳‬ميلادي در مركز فضايي ناسا به تحقيق پرداخته است و در سال ‪ ۱۹۹۷‬ميلادي بر اساس كارهاي اصيل علمي و پيشبرد و توسعه حرفه مهندسي در سطح بين‌المللي عضو برجسته انستيتو هوافضاي آمريكا و در سال ‪ ۲۰۰۱‬موفق به كسب درجه علمي ‪ fellow‬انجمن مهندسين مكانيك آمريكا شده است. نام پروفسور محمدرضا اسلامي در بيش از هفت كتاب بين‌المللي ‪ WHO'S WHO‬ به عنوان محقق برجسته جهاني ثبت شده است. 

لازم است ذکر شود پیش از آقای دکتر اسلامی، آقای دکتر سعید سهراب پور عضو پیوسته گروه علوم مهندسی فرهنگستان برای 2 دوره متوالی ریاست گروه را به عهده داشته است.

بر همین اساس و با عنایت به توصیه مشورتی شورای گروه ­های علوم اسلامی، علوم انسانی، علوم کشاورزی و علوم دامپزشکی، طی احکام جداگانه از سوی ریاست فرهنگستان علوم، دوره دو ساله ریاست آقایان دکتر سیدمصطفی محقق داماد، دکتر حسین نمازی، دکتر عباس شریفی تهرانی و دکتر محمدقلی نادعلیان به ترتیب در گروه های علوم اسلامی، علوم انسانی، علوم کشاورزی و علوم دامپزشکی فرهنگستان علوم برای یک دوره دیگر تمدید شد.

 

روابط عمومی فرهنگستان علوم

Junior

1000 کاراکتر باقی مانده


IMAGE گفتگوی ایبنا با دکتر رضا داوری اردکانی
اصحاب ایدئولوژی فلسفه را آلوده به سیاست کردند
IMAGE گفتگوی ایبنا با دکتر غلامرضا اعوانی
فلسفه در غرب زنده است
IMAGE گفتگو با دکتر حسن تاج بخش
کتابخانه شکوفه‌زار دانشمندان است
IMAGE گفتگوی انجمن اندیشه و قلم با دکتر رسول جعفریان
مدافع اصل علم هستم
IMAGE گفتگوی ایسنا با دکتر محمدرضا اسلامی
دولت از افراد دارای نبوغ حمایت کند
IMAGE گفتگوی ایسنا با دکتر محمد شاهدی
در عمل به علم ضعیف هستیم

جدید ترین تصاویر

یکصد و بیست و چهارمین جلسه مجمع عمومی_4
07
05
انرژی و محیط زیست