آقای دکتر محمد رضا مروی مهاجر ‏‎استاد برجسته گروه جنگلداری و اقتصاد جنگل پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران و عضو وابسته شاخه جنگل و محیط زیست گروه علوم کشاورزی فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران بعد از یک دوره بیماری در سن 75 سالگی دعوت حق را لبیک گفت و به دیار باقی شتافت.

 

شادروان آقای دکتر محمدرضا مروی مهاجر در سال 1323 در مشهد به دنیا آمد. ایشان دارای مدرک دکتری تخصصی در جنگل شناسی از دانشگاه پلي تكنيك زوريخ ‎‏سوییس‏‎ بود. ایشان از سال 1377 در شاخه جنگل و محیط زیست فرهنگستان علوم فعالیت داشت. برخی از اهم فعالیت های علمی ایشان در گروه علوم کشاورزی فرهنگستان، همکاری در تألیف فرهنگ کشاورزی و منابع طبیعی – جلد سیزدهم جنگل و محیط زیست(گروه مؤلفان)، عضو همکاران طرح های کلان راهبردی گروه از جمله «بررسي جنبه هاي آموزشي،پژوهشي و تكنولوژيكي علوم كشاورزي و منابع طبيعي ايران در حال و آينده تا سال1400 »، «شناسايي مسائل كلان كشاورزي و منابع طبيعي كه گروه مي تواند براي آنها راه حل هايي ارائه دهد»، «بررسي كمي و كيفي كتابهاي علوم كشاورزي و منابع طبيعي منتشر شده پس از انقلاب اسلامي»، «بررسي مسائل كشاورزي و منابع طبيعي و پيشنهاد راه حل آنها»، «بررسی و ارزیابی مجلات علمی کشاورزی و منابع طبیعی کشور»، «بررسی رساله های دکتری در زمینه کشاورزی و منابع طبیعی دردانشگاه ها به منظور تعیین نقش آنها در اعتلای سطح علمی و رفع نیازهای کشور»، می باشند.

فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران مصیبت درگذشت استاد دکتر محمدرضا مروی مهاجر را به جامعه علمی و دانشگاهی کشور، متخصصین حوزه منابع طبیعی، اعضای فرهنگستان ها و خانواده ایشان تسلیت می گوید و برای استاد فقید علو درجات در درگاه باریتعالی مسئلت دارد.

 

 

روابط عمومی فرهنگستان علوم

1000 کاراکتر باقی مانده


IMAGE گفتگوی روزنامه اعتماد با دکتر رسول جعفربان
سیاست زدگی آفت تاریخ و تمدن
IMAGE گفتگوی ایسنا با دکتر امین علیزاده
یک عمر در خدمت آبادانی کشور
IMAGE گفتگوی روزنامه ایران با دکتر عباس منوچهری
کارایی علم سیاست در جامعه
IMAGE گفتگوی ایرنا با دکتر جواد فیض
ایده های نو در حوزه علمی خریدار ندارد
IMAGE گفتگوی رادیو با دکتر محمد شاهدی
مدیریت نادرست در مصرف آب های زیرزمینی

جدید ترین تصاویر

دکتر حسن تاج بخش
آقای دکتر مهدی محقق
خانم دکتر طاهره کاغذچی
دکتر حسین نمازی