آقای دکتر محمد رضا مروی مهاجر ‏‎استاد برجسته گروه جنگلداری و اقتصاد جنگل پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران و عضو وابسته شاخه جنگل و محیط زیست گروه علوم کشاورزی فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران بعد از یک دوره بیماری در سن 75 سالگی دعوت حق را لبیک گفت و به دیار باقی شتافت.

Nike SB Hyperfeel Koston 3

 

شادروان آقای دکتر محمدرضا مروی مهاجر در سال 1323 در مشهد به دنیا آمد. ایشان دارای مدرک دکتری تخصصی در جنگل شناسی از دانشگاه پلي تكنيك زوريخ ‎‏سوییس‏‎ بود. ایشان از سال 1377 در شاخه جنگل و محیط زیست فرهنگستان علوم فعالیت داشت. برخی از اهم فعالیت های علمی ایشان در گروه علوم کشاورزی فرهنگستان، همکاری در تألیف فرهنگ کشاورزی و منابع طبیعی – جلد سیزدهم جنگل و محیط زیست(گروه مؤلفان)، عضو همکاران طرح های کلان راهبردی گروه از جمله «بررسي جنبه هاي آموزشي،پژوهشي و تكنولوژيكي علوم كشاورزي و منابع طبيعي ايران در حال و آينده تا سال1400 »، «شناسايي مسائل كلان كشاورزي و منابع طبيعي كه گروه مي تواند براي آنها راه حل هايي ارائه دهد»، «بررسي كمي و كيفي كتابهاي علوم كشاورزي و منابع طبيعي منتشر شده پس از انقلاب اسلامي»، «بررسي مسائل كشاورزي و منابع طبيعي و پيشنهاد راه حل آنها»، «بررسی و ارزیابی مجلات علمی کشاورزی و منابع طبیعی کشور»، «بررسی رساله های دکتری در زمینه کشاورزی و منابع طبیعی دردانشگاه ها به منظور تعیین نقش آنها در اعتلای سطح علمی و رفع نیازهای کشور»، می باشند.

فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران مصیبت درگذشت استاد دکتر محمدرضا مروی مهاجر را به جامعه علمی و دانشگاهی کشور، متخصصین حوزه منابع طبیعی، اعضای فرهنگستان ها و خانواده ایشان تسلیت می گوید و برای استاد فقید علو درجات در درگاه باریتعالی مسئلت دارد.

 

 

روابط عمومی فرهنگستان علوم

1000 کاراکتر باقی مانده


IMAGE گفتگو با دکتر حسن تاج بخش
کتابخانه شکوفه‌زار دانشمندان است
IMAGE گفتگوی انجمن اندیشه و قلم با دکتر رسول جعفریان
مدافع اصل علم هستم
IMAGE گفتگوی ایسنا با دکتر محمدرضا اسلامی
دولت از افراد دارای نبوغ حمایت کند
IMAGE گفتگوی ایسنا با دکتر محمد شاهدی
در عمل به علم ضعیف هستیم
IMAGE گفتگوی روزنامه ایران با آیت الله دکتر محقق داماد
در میان مردم باشیم و حرفشان را بشنویم
IMAGE گفتگوی ایران با دکتر داوری اردکانی؛
باید به سخن مردم گوش دهیم

جدید ترین تصاویر

02
انرژی و محیط زیست
دکتر سارا نظیف
14