فرا رسیدن اربعین حسینی را تسلیت عرض می کنیم


 

صبح روز یکشنبه 9 اردیبهشت 1398 آقای پروفسور جرزی دوسینزکی (Jerzy Duszynski) رئیس آکادمی علوم لهستان با حضور در فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران با آقای دکتر رضا داوری اردکانی رئیس فرهنگستان علوم و دیگر مقامات فرهنگستان دیدار و گفتگو کرد.

در این جلسه که دبیر و رؤسای گروه های علمی و تعدادی دیگر از استادان عضو فرهنگستان حضور داشتند، ابتدا آقای دکتر داوری اردکانی به مهمانان خوش آمد گفت و در خصوص سوابق همکاری آکادمی علوم لهستان و فرهنگستان علوم و تفاهم ­نامه منعقدشده میان دو آکادمی در سال 1384 و نیاز به اعمال تغییرات و اصلاحاتی در آن، مطالبی ایراد کرد. در ادامه پروفسور دوسینزکی نیز از سفر خود به ایران ابراز خرسندی کرد و به معرفی آکادمی علوم لهستان پرداخت. ایشان اظهار داشت که آکادمی علوم لهستان دارای مؤسسات علمی و پژوهشگران متعددی است که در اغلب رشته­ های علمی فعالیت دارند. ایشان سپس از میهمان­ نوازی دولت ایران در زمان جنگ جهانی دوم بخاطر حمایت از پناهندگان لهستانی، قدردانی کرد.

 

در ادامه آقایان دکتر سیدمصطفی محقق داماد رئیس گروه مطالعات اسلامی و دکتر سعید سهراب­ پور رئیس گروه علوم مهندسی سؤالاتی در خصوص نحوه فعالیت آکادمی علوم لهستان مطرح که آقای پروفسور دوسینزکی به آنها پاسخ داد. پروفسور دوسینزکی نیز پرسش­ هایی مطرح نمود که توسط رئیس فرهنگستان و سایر مقامات بدانها جواب داده شد. در پایان جلسه طرفین کتاب­ هایی به رسم یادبود مبادله کردند.

 

گالری تصاویر

 

روابط عمومی فرهنگستان علوم

1000 کاراکتر باقی مانده


IMAGE گفتگوی روزنامه اعتماد با دکتر رسول جعفربان
سیاست زدگی آفت تاریخ و تمدن
IMAGE گفتگوی ایسنا با دکتر امین علیزاده
یک عمر در خدمت آبادانی کشور
IMAGE گفتگوی روزنامه ایران با دکتر عباس منوچهری
کارایی علم سیاست در جامعه
IMAGE گفتگوی ایرنا با دکتر جواد فیض
ایده های نو در حوزه علمی خریدار ندارد
IMAGE گفتگوی رادیو با دکتر محمد شاهدی
مدیریت نادرست در مصرف آب های زیرزمینی

جدید ترین تصاویر

04
03
دکتر فرشاد مؤمنی
آقای دکتر غلامرضا اعوانی