فرا رسیدن اربعین حسینی را تسلیت عرض می کنیم


 

در آیین اختتامیه سی و دومین جشنواره بین المللی خوارزمی که روز دوشنبه 13 اسفند 1397 با حضور آقایان دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی برگزار شد، از برگزیدگان این دوره از جشنواره تجلیل به عمل آمد.

در این آئین از آقای دکتر پرویز دوامی عضو پیوسته گروه علوم مهندسی فرهنگستان علوم به عنوان برگزیده ویژه در گروه مواد و متالورژی و انرژی‌های نو با طرح نقش مؤثر در توسعه نظری و کاربردی مهندسی مواد و متالورژی در ایران تقدیر شد.
همچنین آقای دکتر حسین بهاروند رتبه اول پژوهش‌های بنیادی را در گروه تخصصی زیست فناوری‌ و علوم پایه پزشکی با طرح تمایز و فناوری سلول‌های بنیادی برای استفاده در پزشکی بازساختی قلب و کبد به دست آورد.
آقای دکتر داریوش طلایی رتبه اول پژوهش‌های کاربردی در گروه هنر با طرح نوتار و مهندس حمیدرضا نصیری با طرح با طرح پرتونگار مرئی سیالات و ریزذرات رتبه دوم پژوهش‌های کاربردی را کسب کردند.

آقای دکتر محمود مهرداد شکریه همکار مدعو گروه علوم مهندسی فرهنگستان علوم رتبه سوم پژوهش‌های کاربردی را در گروه تخصصی مکانیک با طرح تقویت مخازن فرسوده نفتی با فناوری کامپوزیت به دست آورد.
همچنین طرح کنترل کننده دیجیتال مغناطیسی، آقایان دکتر مهدی ترابیان اصفهانی و مهندس نوید سدری رتبه سوم پژوهش‌های کاربردی در گروه تخصصی برق و کامپیوتر و طرح جاروی صنعتی توربو وکیوم، مهندس رضا بیژن زاده و مهندس سعید بیژن زاده رتبه سوم پژوهش‌های کاربردی در گروه تخصصی مکانیک را کسب کردند.
آقای دکتر محمد درعلی با طراحی و ساخت گاورنرهای نیروگاه‌های آبی رتبه اول طرح‌های توسعه‌ای، گروه تخصصی مکانیک و طرح استحصال فلز نیکل از کاتالیست های مستعمل نیکل دار به روش احیای الکتریکی نیز رتبه سوم طرح‌های توسعه‌ای گروه تخصصی فناوری‌های شیمیایی را به دست آورند.
همچنین طرح تجاری سازی سامانه‌های انتقال نوری SDH، به عنوان برگزیده موفق در تولید ملی معرفی و تقدیر شد.
در بخش برگزیدگان بین‌المللی نیز طرح «مطالعه عملکرد پروتئین‌ها با استفاده از روش اسپکترومتریجرمی و پروتومیکس، پروفسور جان یتس از آمریکا برگزیده در بخش پژوهش‌های بنیادی در گروه تخصصی زیست فناوری و علوم پایه پزشکی، طرح درک پاتوبیولوژی آسم و اختلالات مرتبط، پروفسور استفان هلگیت از انگلستان در بخش پژوهش‌های بنیادی در گروه تخصصی علوم پزشکی، طراحی و توسعه مواد مزوپور جهت دار به منظور استفاده در کاتالیست ها، سنسورها و محیط زیست، پروفسور دانگ یوآنژائو از چین در بخش پژوهش‌های کاربردی در گروه تخصصی مواد، متالورژی و انرژی‌های نو مورد تقدیر قرار گرفتند.
طرح سامانه تصویربرداری پیشرفته ترکیبی PET/MRI، پروفسور حبیب زایدی از سوئیس در بخش طرح‌های توسعه‌ای در گروه تخصصی برق و کامپیوتر، طرح زیست شناسی و طب فشارهای روحی و اختلالات مربوط، پرفسور جرج کروسوس از یونان در بخش طرح‌های توسعه‌ای در گروه تخصصی زیست فناوری و علوم پایه پزشکی و طرح توسعه فناوری نانوسیم‌های نیمه هادی برای تبدیل و ذخیره انرژی، پرفسور پی دانگ یانگ از آمریکا در بخش اختراع و نوآوری در گروه تخصصی فناوری نانو از دیگر برگزیدگان بین‌المللی این دوره از جشنواره بودند.

 

روابط عمومی فرهنگستان علوم

1000 کاراکتر باقی مانده


IMAGE گفتگوی روزنامه اعتماد با دکتر رسول جعفربان
سیاست زدگی آفت تاریخ و تمدن
IMAGE گفتگوی ایسنا با دکتر امین علیزاده
یک عمر در خدمت آبادانی کشور
IMAGE گفتگوی روزنامه ایران با دکتر عباس منوچهری
کارایی علم سیاست در جامعه
IMAGE گفتگوی ایرنا با دکتر جواد فیض
ایده های نو در حوزه علمی خریدار ندارد
IMAGE گفتگوی رادیو با دکتر محمد شاهدی
مدیریت نادرست در مصرف آب های زیرزمینی

جدید ترین تصاویر

98-2-26
بیست و یکمین جلسه پیشبرد ریاضیات کشور_3
گرامیداشت روز مهندسی
03