این جلسه در تاریخ 97/11/3 با حضور تعداد زیادی از استادان دانشگاه های کشور، دانشجویان و صاحبان صنایع تحت عنوان "پنل تخصصی آینده نگری در مهندسی صنایع " تشکیل شد.

Air Jordans

هدف از این جلسه معرفی قسمتی از نتایج بررسی های شاخه مهندسی صنایع فرهنگستان به جامعه مهندسی صنایع کشور و ارائه راهکارهائی در جهت روند حرکت دانشگاه های پیشرو بود.

دراین جلسه آقایان دکتر امیر البدوی، دکتر مهدی بشیری، دکتر محمد صالح اولیا، دکتر رضا توکلی مقدم و دکتر محمد مدرس یزدی اعضای شاخه مهندسی صنایع فرهنگستان حضور داشتند.

ابتدا آقای دکتر مدرس یزدی رئیس شاخه مهندسی صنایع در مورد نقش فرهنگستان، رسالت آن و هدف جلسه صحبت کرد. معرفی مختصری در مورد  روند حرکت دانشگاه های دنیا و دانشگاه های نسل سوم نیز انجام شد. سپس آقای دکتر البدوی توضیحات مفصلی در رابطه با یکی از مهمترین محورهای دانشگاه های نسل سوم (و چهارم) در مورد نقش دانشگاه ها در زمینه کار آفرینی ارائه کرد. ایشان راهکار جدید قابل اجرا در این زمینه که در سال های اخیر در تعدادی از دانشگاه های پیشرو طراحی شده است را معرفی کرد و در همین چارچوب تجربه موفقی که در دانشگاه تربیت مدرس پیاده کرده بودند را تشریح نمود.

 

 

آقای دکتر بشیری در سخنانش نتایج بررسی های مفصلی که در مورد پژوهش ها و مقالات مهندسی صنایع در دنیا و ایران و چند کشور نمونه که در شاخه مهندسی صنایع  انجام شده بود را ارائه کرد. ایشان نشان داد که  ایران از نظر تعداد مقالات در ژورنال های معتبر، موقعیت مناسبی دارد. لیکن با استناد به آمارهای مستخرج از پایگاه های داده، تحلیلی در مورد کاستی های پژوهش های دانشگاه های کشور از نظر نوع ژورنال ها، حمایت مالی و موضوعه ای پیشرو ارائه کرد. همچنین دسته بندی موضوعی جبهه های تحقیقاتی شناسایی شده بر اساس استنادات مقالات، ارائه شد. هدف از این بررسی ارائه راهکار برای پژوهشگرانی است که می خواهند در چارچوب دانشگاه های نسل سوم فعالیت کنند.

آنگاه حاضران در جلسه نقطه نظرهای خود را مطرح کرده و سوالات نیز توسط اعضای پنل پاسخ داده شد. در پایان جلسه نیز آقای دکتر اولیا به جمع بندی جلسه پرداخت.

 

 

 

 

1000 کاراکتر باقی مانده


IMAGE گفتگوی روزنامه ایران با آیت الله دکتر محقق داماد
در میان مردم باشیم و حرفشان را بشنویم
IMAGE گفتگوی ایران با دکتر داوری اردکانی؛
باید به سخن مردم گوش دهیم
IMAGE گفتگوی مهر با دکتر داوری اردکانی؛
گوش دادن به ندای هستی
IMAGE گفتگوی مهر با دکتر حمیدرضا پوراعتماد
اهمیت علوم شناختی
IMAGE گفتگوی روزنامه اعتماد با دکتر رسول جعفربان
سیاست زدگی آفت تاریخ و تمدن
IMAGE گفتگوی ایسنا با دکتر امین علیزاده
یک عمر در خدمت آبادانی کشور

جدید ترین تصاویر

یکصد و بیست و چهارمین جلسه مجمع عمومی_5
09
گرامیداشت روز کشاورزی
03