فرا رسیدن هفته دفاع مقدس را گرامی می داریم 

پنجمین همایش بین­ المللی آموزش مهندسی با تأکید بر بین ­المللی­ سازی آموزش مهندسی، از تاریخ 30 آبان تا 2 آذرماه 1396 توسط فرهنگستان علوم، دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی و انجمن آموزش مهندسی ایران در محل دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی برگزار شد. در این همایش رئیس و تعدادی از اعضای پیوسته و وابسته گروه علوم مهندسی فرهنگستان نیز حضور داشتند. آقای دکتر علی خاکی صدیق رئیس دانشگاه صنعتی خواجه نصیر نیز با ایراد سخنرانی همایش را افتتاح کرد.

در این همایش سه ­روزه 5 سخنرانی کلیدی از استادان دانشگاه­ های استرالیا، کانادا و سوئیس و یک سخنرانی کلیدی از رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان ایراد شد.  همچنین در سه روز برگزاری این همایش بین ­المللی 7 میزگرد با حضور استادان و صاحبنظران و با موضوعات: «مکاتب آموزش مهندسی در جهان»، «چالش ­های نظام فعلی آموزش مهندسی در ایران از دیدگاه صنعت»، «بین المللی سازی آموزش مهندسی»، «چالش ­ها و راهکارهای جذب دانشجو»، «کارآفرینی و آموزش مهندسی»، «مسائل آموزش مهندسی از دیدگاه دانشجویان و دانش­آموختگان»، و «پژوهش در آموزش مهندسی در ایران: چالش ­ها و چشم اندازها» برگزار شد. در مجموع 27 مقاله نیز توسط استادان و صاحبنظران برجسته داخلی و خارجی در همایش مزبور ایراد شد. مقالات منتخب این همایش در شماره­های آتی مجله گروه علوم مهندسی فرهنگستان علوم با نام «فصلنامه آموزش مهندسی ایران» منتشر خواهد شد.

تاکنون 5 دوره از همایش­های دو ساله آموزش مهندسی ایران به ترتیب در دانشگاه­ های تهران، صنعتی اصفهان، صنعتی­ شریف، شیراز و صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی به سفارش و با همکاری فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران و انجمن آموزش مهندسی ایران برگزار شده و در طی این پنج همایش سعی شده است تا فضایی مناسب برای اطلاع ­رسانی و به­ روزرسانی دانش موجود در زمینه آموزش مهندسی، تبادل نظر درباره مشکلات و راه­حل­ها و بالاخره جمع­ بندی و ارائه نقطه نظرهای صاحبنظران به مسئولان و دست­ اندرکاران فراهم شود. هدف نهایی همایش ­های آموزش مهندسی در کشور، ارتقاء کیفیت آموزش مهندسی و در نتیجه ارتقاء سطح زندگی مردم در ایران است. بنابراین، علاوه بر آموزش­دهندگان، گروه­ های دیگری شامل سیاستگذاران، مسئولان و برنامه ریزان و نیز صاحبان صنایع، مخاطبان و ذینفعان اصلی این همایش ­ها هستند.

علاقمندان برای دریافت اطلاعات بشتر از این همایش می توانند به نشانی:   http://iicee2017.kntu.ac.ir/fa/ مراجعه کنند.

 

روابط عمومی فرهنگستان علوم

1000 کاراکتر باقی مانده


IMAGE گفتگو با دکتر رضا داوری اردکانی
فلسفه، توسعه و روشنفکری
IMAGE گفتگو با دکتر سیدمصطفی محقق داماد
الهیات محیط زیست
IMAGE گفتگو با دکتر محمد شاهدی
اهمیت مصرف پروتئین
IMAGE گفتگو با دکتر سید محمد بلورچیان
معجزات سیلیکون در عصر جدید

جدید ترین تصاویر

اولین جلسه شورای هماهنگی گروه علوم پایه در سال 96_8
سمینار چالش های آموزش زیست شناسی (96/07/13)_9
سخنرانی آیت الله دکتر سیدمصطفی محقق داماد به مناسبت ایام شهادت امام علی(ع)_3
تصاویر نشست گروه علوم اسلامی در خصوص آثار حقوقی اجرای طرح گاپ توسط ترکیه، 96/6/5_7

پخش فیلم