روز یکشنبه 23 مهر 1396، چهارصد و هفتاد و چهارمین جلسه شورای علمی فرهنگستان علوم برگزار شد. در ابتدا اعضا، مصیبت درگذشت خواهر گرامی آقای دکتر حسن ظهور را به وی تسلیت گفتند. در ادامه صورت چهارصد و هفتاد و سومین جلسه شورای علمی به تصویب رسید. پس از آن، با رأی ­گیری کتبی پیشنهاد تمدید عضویت وابسته 12 استاد عضو وابسته گروه علوم پایه به تأیید رسید و برای تصویب نهایی در دستور کار مجمع عمومی قرار گرفت. سپس گزارش نهایی طرح پژوهشی «آینده­ پژوهی درباره نقش مؤثر و مطلوب فرهنگستان در نظام علم و فناوری» به تصویب رسید و طرح مزبور خاتمه ­یافته تلقی شد. همچنین پیشنهاد شد در جلسه ­ای اختصاصی با حضور آقای دکتر توفیقی مدیر طرح، درخصوص نتایج حاصل از این طرح بحث شود. در ادامه قرار شد روابط عمومی فرهنگستان درخصوص طراحی کارت جدید عضویت اعضا، اقدام کند.

در بخش دیگری از جلسه، با حضور آقای مهدی احمدپور مدیر امور مالی، گزارشی از وضع بودجه و تخصیص بودجه فرهنگستان در شش­ ماهه اول سال جاری ارائه شد. در ابتدای این بخش آقای دکتر حسین نمازی دبیر فرهنگستان توضیحاتی درخصوص وضع بودجه فرهنگستان و هزینه ­های اجتناب­ ناپذیر ارائه کرد و در ادامه به نامه­ های ارسال­ شده از سوی فرهنگستان به سازمان برنامه و بودجه اشاره و اعلام نمود که موضوع افزایش بودجه -متناسب با اهداف و وظایف فرهنگستان-، تخصیص بودجه و دریافت بودجه برای مرکز مطالعات علم و فناوری فرهنگستان علوم به صورت مستمر پیگیری می­ شود.

در گزارش مدیر امور مالی، رئوس هزینه­ های اجتناب­ ناپذیر فرهنگستان بیان شد و با اشاره به برقراری سیستم­ های مالی و حسابرسی تعهدی در فرهنگستان، با ذکر آمار، مقایسه ­ای از اعتبارات و هزینه­ های پرداخت شده در فرهنگستان در سه سال اخیر صورت گرفت و اعلام شد که با حمایت و نظارت آقای دکتر داوری اردکانی و  آقای دکتر نمازی، فرهنگستان توانسته است در بسیاری از هزینه­ ها صرفه­ جویی کند.

در پایان این بخش اعضای شورای علمی ضمن قدردانی از برنامه ­ریزی­ های صورت­ گرفته و اقدامات خوب انجام­ شده، نظرها و پیشنهادهایشان را مطرح کردند و در پایان تصمیماتی درخصوص ادامه فعالیت های علمی و اجرایی فرهنگستان اتخاذ شد.

 

روابط عمومی فرهنگستان علوم

 

1000 کاراکتر باقی مانده


جدید ترین تصاویر

سخنرانی آیت الله دکتر سیدمصطفی محقق داماد به مناسبت ایام شهادت امام علی(ع)_3
تصاویر نشست گروه علوم اسلامی در خصوص آثار حقوقی اجرای طرح گاپ توسط ترکیه، 96/6/5_5
یکصد و هجدهمین جلسه مجمع عمومی فرهنگستان علوم (96/4/22)_5
سمینار چالش های آموزش زیست شناسی (96/07/13)_6

پخش فیلم